Dabney dos Santos trekt naar Moldavisch kampioen

Credits: Marco Oomen Fotografie

Dabney dos Santos speelt dit seizoen voor de prijzen. De transfervrije aanvallende middenvelder heeft zijn handtekening gezet bij de Moldavische topclub Sheriff Tiraspol.

De 24-jarige Dos Santos kwam afgelopen seizoen tot achttien duels in de Eredivisie voor Heracles, met name als invaller. De voormalig jeugdinternational kwam deze zomer zonder club te zitten nadat zijn contract bij Heracles Almelo afliep. De voormalig speler van AZ en Sparta Rotterdam trekt nu dus naar Moldavië.

Sheriff Tiraspol staat na acht competitieduels al op de eerste plaats. Het heeft slechts twee verliespunten en mede hierdoor al vijf punten voorsprong op naaste haar belager FC Petrocub Hîncești. De zeventienvoudig kampioen hoopt komend seizoen opnieuw de titel te pakken in de Divizia Nationala. Ondanks die titel zit er voor Dos Santos geen Europees voetbal in.

De Moldavisch kampioen begon al op woensdag 10 juli aan de voorrondes van de Champions League. Sheriff Tiraspol ging over twee duels onderuit tegen het Georgische FC Saburtalo. In de tweede voorronde van de Europa League won het van FK Partizani uit Albanië. In de derde ronde was het Zweedse AIK Solna net iets sterker.