
Danilho Doekhi is al een tijdje één van de meest stabiele verdedigers in de Bundesliga. De afgelopen weken is zijn status naar een nieuw niveau gestegen. Onze landgenoot scoorde als verdediger twee keer tegen Bayern München, droeg de aanvoerdersband, en is uitgegroeid tot een absoluut boegbeeld van Union Berlin. Daar komt bij dat zijn contract afloopt, terwijl Suriname nadrukkelijk hoopt hem te verleiden tot een interlandcarrière. Hoog tijd voor een uitgebreide blik op de man die ‘hot’ is in Duitsland. Voor Bundesliga International aanleiding voor een interview.z
Onmisbaar bij Union Berlin
De 27-jarige Danilho Doekhi verruilde in 2022 Vitesse voor Union Berlin. Doekhi is inmiddels bij Union Berlin niet meer weg te denken. Sinds 4 februari 2024 (!) miste hij geen enkele minuut meer in de Bundesliga. Een indrukwekkende reeks. “Ik probeer elke wedstrijd alles te geven en fit te blijven. Tot nu toe is dat gelukt,” aldus Doekhi.
Ook draagt Doekhi regelmatig de aanvoerdersband, ondanks dat hij eigenlijk derde aanvoerder is. Een rol die hij bijzonder waardeert: “Wanneer de band om mijn arm zit, probeer ik het team te vertegenwoordigen.”
Bijzonder ritueel in aanloop naar wedstrijden
Doekhi staat bekend om zijn fysieke kracht, kopsterkte en sterke duelkracht, maar ook om zijn mentaliteit. Voor wedstrijden heeft hij zelfs een eigen ritueel, geïnspireerd door de film Gladiator én basketballegende Kobe Bryant: een denkbeeldige geur opsnuiven vóór de strijd begint. “Kobe deed het en ik ben fan van hem, dus ik ben het ook gaan doen.”
De invloed van Winston Bogarde: mentor, oom en leermeester
Extra bijzonder in de carrière van Danilho Doekhi is de rol van zijn oom: Winston Bogarde, oud-international, Champions League-winnaar en jarenlang verantwoordelijk voor de verdedigers binnen de jeugdopleiding én het eerste elftal van Ajax.
Doekhi kijkt met respect terug op de periode dat ze intensief samenwerkten in Amsterdam. “We hebben twee jaar lang echt elke dag contact gehad,” vertelt hij in gesprek met Bundesliga International. “Hij trainde de verdedigers veel, we deden oefeningen met hem, en je kon op elk moment profiteren van zijn ervaring.”
De twee hebben nog steeds contact. Niet sporadisch, maar structureel. “We spreken soms over situaties of wedstrijden,” legt Doekhi uit. Niet alleen over technische momenten, maar ook over mentale aspecten: omgaan met teleurstellingen, druk in de top, of de dynamiek binnen een elftal. “Als iets me dwarszit of ik iets beter kan doen, dan praten we daarover. Hij heeft vergelijkbare dingen meegemaakt in zijn carrière, dus hij begrijpt precies wat ik bedoel.”
Gaat Doekhi spelen voor Suriname?
Al geruime tijd zijn er verhalen over een mogelijke rol van Danilho Doekhi bij Suriname. Tot dusver keurde FIFA een switch van Nederland naar Suriname af. De achterliggende reden is dat Doekhi in het verleden al interlands speelde voor Jong Oranje. Tegelijkertijd ziet de Surinaamse voetbalbond SVB kansen. Suriname is dan ook naar het CAS gestapt en hoopt volgende week al op duidelijkheid.
Brian Tevreden in gesprek met StarNieuws: ‘We hebben dezelfde advocaat ingeschakeld die ervoor gezorgd heeft dat de Nederlandse doelman Maarten Paes interlands voor Indonesië mag spelen. Doekhi en Paes zijn bijna even oud en hebben dezelfde wedstrijden voor Jong Oranje gespeeld. Met dit verschil dat het bij Paes in drie weken was geregeld. Onbegrijpelijk… Het betekent dat Suriname als voetballand niet serieus wordt genomen.’
