FC Den Bosch komt opnieuw met speciaal shirt voor carnaval

FC Den Bosch
Foto: Marco Oomen Fotografie

Nog een paar weken en er wordt onder de rivieren weer carnaval gevierd. Sinds een aantal jaar brengen clubs rondom carnaval ook een speciaal shirt uit. FC Den Bosch, of moeten we zeggen FC Oeteldonk, trapt dit carnavals seizoen af met een speciaal shirt. Ook de Zwitserse kledingsponsor Fourteen doet namelijk graag mee.

Speciaal shirt FC Den Bosch voor carnaval 2026

Op social media pakt FC Den Bosch uit met een heus filmpje uit het carnavalsmuseum. In de hoofdrol vinden we Sheddy Barglan en Sebastian Karlsson Grach. Dat lijkt niet zonder reden. Barglan was de voorbije weken nog actief met Sudan op de Afrika Cup. Sebastian Karlsson Grach was de beoogde aanvalsleider totdat hij een zware knieblessure opliep. Inmiddels is hij op de weg terug. Dat is goed nieuws voor FC Den Bosch. Topscorer Kévin Monzialo staat immers in de belangstelling van een handvol clubs en FC Den Bosch hoeft dan zeker niet te wanhopen.

De verwachting is overigens dat FC Den Bosch het speciale Oeteldonk tenue zal dragen op de vrijdag voorafgaand aan carnaval. Op vrijdag 12 februari speelt FC Den Bosch immer thuis tegen FC Eindhoven.

Welke andere clubs hebben een speciaal shirt met carnaval?

De afgelopen jaren pakte naast FC Den Bosch ook RKC Waalwijk steevast uit met een shirt voor carnaval. Dat zal vermoedelijk ook dit jaar het geval zijn. De afgelopen jaren werkten zowel FC Den Bosch als RKC Waalwijk met Robey. Dat is nu niet meer het geval. RKC Waalwijk draagt nu kleding van Stanno.

In het buitenland zijn bekende voorbeelden van shirts met carnaval vooral de Duitse clubs. Zo heeft ook 1. FC Köln, de Duitse carnavalsstad nummer één, al een shirt uitgebracht. In tegenstelling tot de Nederlandse clubs wordt daar het shirt gelanceerd bij aanvang van het carnavalsseizoen in november. Vorig seizoen bracht ook Mainz een speciaal shirt uit.