
Een opvallend bericht uit Groningen. FC Groningen heeft namelijk een oefenduel aangekondigd tegen Wrexham AFC. Op zaterdag 2 augustus zullen FC Groningen en het door een Disney documentaire wereldberoemde Wrexham oefenen op De Langeleegte in Veendam. Het is dus niet ‘Welcome to Wrexham’ zoals de documentireserie heet, maar Welkom in Veendam. Helaas is – zoals de laatste tijd wel vaker – besloten door de lokale autoriteiten dat fans van Wrexham niet welkom zijn.
Historische plek: De Langeleegte
Op een historische plek, het stadion van voormalig profclub BV Veendam, zal dus de setting worden van een treffen tussen FC Groningen en het voor de derde jaar op rij gepromoveerde Wrexham. Komend seizoen is Wrexham namelijk actief op het tweede niveau van Engeland, de Championship. FC Groningen meldt op haar website dat er maximaal 7.000 kaarten beschikbaar zijn voor dit oefenduel. Het zal ongetwijfeld de nodige voetbalfans treffen vanuit Nederland en omringende landen. Uiteraard ook liefhebbers die graag De Langeleegte bij een wedstrijd in de Futbology app wil afvinken.
FC Groningen en Wrexham onderzoeken de mogelijkheden om de wedstrijd ook via een livestream aan te bieden. Er zal gezien de populariteit van Wrexham ook in het buitenland voldoende interesse zijn.
Het sprookje van Wrexham: in recordtijd naar de Championship
Het is voor zo wij weten de eerste keer dat Wrexham voet zet op Nederlandse bodem. De oudste club van Wales (1864) is sinds 2020 eigendom van de acteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney. En sinds de komst van de tweede Hollywood acteurs is Wrexham in rap tempo opgeklommen van de National League, League Two, League One en nu dus de Championship. Stilletjes mogen de fans van Wrexham nu dromen van de Premier League.
Mogelijk dat aan de kant van Wrexham ook Ajax banneling Sivert Mannskerk zijn opwachting maakt. Volgens de laatste geruchten staat de Noorse middenvelder in de belangstelling van de Championship club. Aan FC Groningen zijde ontbreekt Romano Postema. FC Groningen maakte vandaag bekend dat het de 23-jarige Postema heeft verhuurd aan FC Emmen.
Update 22/07: In slechts enkele uren was het vriendschappelijke treffen tussen FC Groningen en Wrexham uitverkocht.
