KNVB zet door sneeuw streep door vrijdagavond en amateurs

Duels afgelast door KNVB vanwege sneeuw

Nederland is de afgelopen dagen wit gekleurd. Er liggen door het hele land pakken met sneeuw. Niet voor niets is het normale leven ontregeld. Het wordt afgeraden de weg op te gaan, vluchten op Schiphol worden gecanceld en nu gaat er ook een streep door de eerste voetbalwedstrijden.

Streep door betaald voetbal op vrijdagavond

De KNVB heeft laten weten dat alle duels in de Kampioen Divisie van vrijdag, waaronder Willem II – ADO Den Haag zijn afgelast. Ook ging er vandaag een streep door het Eredivisie treffen tussen NEC en FC Utrecht. De KNVB acht het onverantwoord om te voetballen.

Op een later moment wordt beslist over de duels van zaterdag en zondag. De kans is groot dat ook hier wedstrijden worden afgelast. Buiten het feit dat veldverwarming in de Keuken Kampioen Divisie niet verplicht is, is het ook de vraag of de sneeuw niet voor te veel gevaren zorgt voor de fans rondom en in het stadion. Zondag staan onder andere Roda JC – VVV Venlo en De Graafschap – FC Den Bosch op het programma.

Op maandag staan nog Jong PSV – TOP Oss en Jong AZ – Jong Ajax op de planning.

Update 8 januari: inmiddels zijn alle wedstrijden in deze speelronde van de Keuken Kampioen Divisie afgelast

Ook amateurvoetbal afgelast

Natuurlijk kon ook het amateurvoetbal er niet aan ontkomen. De KNVB zette een streep door alle duels die dit weekend zouden worden gespeeld. Het is een nationale afgelasting en geldt dan ook voor alle districten en niveau’s. Dat heeft onder andere impact op de Tweede Divisie maar bijvoorbeeld ook de districtsbeker. Er wordt op 10 en 11 januari dan ook wedstrijd gespeeld.