
Opvallend nieuws vanuit Kozakken Boys, een bolwerk in het amateurvoetbal. Kozakken Boys staat na haar terugkeer in de Tweede Divisie knap tiende maar gaat na dit seizoen wel afscheid nemen van trainer Hans de Jong. Op de eigen website spreekt Kozakken Boys over ‘organisatorische redenen’.
‘Organisatorische redenen’
Op de eigen website stelt Kozakken Boys: “Hans de Jong levert op dit moment een uitstekende prestatie met het eerste elftal in de Tweede Divisie. Naast de sportieve resultaten wordt ook zijn brede betrokkenheid binnen de vereniging zeer gewaardeerd door zowel het bestuur als de technische commissie. In de recente gesprekken over een eventuele verlenging kwamen echter organisatorische redenen naar voren. Deze hebben Hans de Jong doen besluiten dat zijn trainerschap in Werkendam beperkt blijft tot één seizoen. Kozakken Boys respecteert zijn weloverwogen besluit.”
Kozakken Boys moet op zoek naar volledig nieuwe staf
Kozakken Boys moet op zoek naar een volledig nieuwe staf. Naast Hans de Jong zullen ook assistent-trainer Leon Hoegee, performance-coach Peter Pannekoek en videoanalist Robin Bakker de club na dit seizoen verlaten. Ook dit drietal heeft aangegeven hun contracten niet te verlengen. Hierdoor krijgt een nieuwe trainer de kans om een volledige nieuwe staf samen te stellen. Kozakken Boys zal ongetwijfeld de nodige sollicitaties ontvangen. Vorig jaar was Ruud Brood er tijdelijk interim-trainer.
Er zijn geruchten dat Hans de Jong in de belangstelling staat van twee clubs uit de Keuken Kampioen Divisie. Mogelijk dat deze eenzelfde aanpak voor ogen hebben als met Rick Adjei. Die vertrok eerder ook bij Kozakken Boys om als assistent-trainer bij FC Dordrecht aan de slag te gaan. Momenteel werkt Adjei als assistent bij Go Ahead Eagles.
Tweede Divisie: de stand halverwege
Na 17 wedstrijden is HSV Hoek de trotse koploper. De Zeeuwse ploeg heeft 36 punten, en dat is een puntje meer dan runner-up Quick Boys HHC Hardenberg is de nummer drie met 34 punten. Jong Almere City en Spakenburg staan op een gedeelde vierde plaats met 30 punten. Kozakken Boys heeft knap 24 punten, net zoveel als Jong Sparta Rotterdam.
Wanneer we onderin kijken zien we IJsselmeervogels voorlaatste staan. Niet voor niets werd daar eerder ook al de trainer ontslagen. IJsselmeervogels heeft 13 punten. Hekkensluiter is ACV Assen met 9 punten.
Laatste update op 23 december 2025
