PKC ’83 speelt komend seizoen met bijzondere shirts

PKC '83 shirts
Bewerking: OOG.

De afgelopen periode zijn er al de nodige nieuwe shirts de revue gepasseerd. Maar niet alleen in het profvoetbal zijn er bijzondere shirts. Amateurclub PKC’83, komend seizoen actief in de Vierde Divisie, zal gaan spelen in speciaal ontworpen shirt dat duidelijk verwijst naar de afkomst van de club, zo meldt het regionale OOG TV.

PKC ’83 is de hoogtspelende amateurclub van de stad én de provincie Groningen. En daar is PKC ’83 maar wat trots op. Dat is de club ook op haar roots. In de Vierde Divisie zal PKC ’83 spelen in een shirt met daarop een groot wiel met daarachter een ouderwetse woonwagen en een paard. Een overduidelijke verwijzing naar het woonwagenkamp aan de Peizerweg, waar de Peizer Kring Combinatie ’83 zijn oorsprong heeft. Ook de achterkant is een mooie verwijzing te vinden. Op de achterzijde van het shirt is de Martinitoren afgebeeld, als symbool voor de stad Groningen waar de club vandaan komt. Omroep OOG TV maakte inmiddels een visualisatie.

PKC ’83 is niet de enige amateurclub met een sterke connectie met woonwagens. De andere bekende club met sterke roots is WKE uit Emmen. WKE is de afkorting van Woonwagenkamp Emmen. Het is een van de vele mooie afkortingen in het Nederlandse amateurvoetbal.

PKC ’83 in de Vierde Divisie

PKC’83 promoveerde afgelopen seizoen van de eerste klasse naar de vierde divisie, dat voorheen de Hoofdklasse heette. In de druk bezochte kampioenwedstrijd werd stadsgenoot Be Quick 1887 verslagen. En aangezien het de enige club is uit de provincie Groningen zal het flink moeten reizen. Onder andere Friesland, Overrijsel, Drenthe en Gelderland worden aangedaan. PKC ’83 zit namelijk in een competitie met AZSV, DETO, DZC’68, Flevo Boys, HZVV, Heino, Hoogland, NEO, ONS Sneek, Olde Veste ’54, Quick’20, SDV Barneveld, SVZW, TVC’28 en WHC.

Zeker bij thuiswedstrijden is het altijd feest op Sportpark De Kring. PKC ’83 zorgt bij haar thuiswedstrijden steevast voor muzikale omlijsting.