Cambuur aanvaller wil zich in de kijker spelen op Afrika Cup

amateurvoetbal
Manneshotit / Red Bull Content Pool

Issa Kallon hoopt zich tijdens de Afrika Cup met Sierra Leone in de kijker te spelen. De aanvaller heeft een aflopende verbintenis bij SC Cambuur en lijkt zijn transfervrije status te willen verzilveren.

Een contractverlenging bij SC Cambuur lijkt er niet in te zitten. Technisch manager Foeke Booy sprak meerdere malen met het management van Kallon. De 26-jarige buitenspeler kwam dit seizoen in alle achttien competitieduels in actie. Hierin kwam hij voor de verrassende nummer acht van de Eredivisie drie keer tot scoren. De in Zeist geboren Kallon staat al sinds 2017 onder contract in Leeuwarden. Eerder kwam hij uit voor (Jong) FC Utrecht.

Deze maand hoopt Kallon, die voor verschillende vertegenwoordigende jeugdelftallen van Nederland speelde, zijn debuut te maken voor Sierra Leone. De aanvaller is opgenomen in de Afrika Cup selectie van het land. Sierra Leone treft in Kameroen een aantal tegenstanders van naam. Zo speelt Sierra Leone tegen topfavorieten als Algerije en Ivoorkust. Normaliter zijn beide landen een maatje te groot voor Sierra Leone. Op 20 januari volgt de laatste groepswedstrijd tegen Equatoriaal Guinee.

SC Cambuur wacht een flinke uittocht van spelers. Zo is er belangstelling voor Tom Boere die nog tot de zomer van 2023 vastligt. Daarnaast er zijn meerdere spelers met aflopende verbintenissen in Leeuwarden. Naast Kallon hebben ook Erik Schouten, Calvin Mac-Intosch, Sonny Stevens, Doke Schmidt, Michael Bruij en David Sambissa een aflopend contract. Laatstgenoemde is net als Kallon actief op de Afrika Cup. Hij vertegenwoordigt Gabon. Sterspeler Jamie Jacobs (24) lijkt helemaal niet te behouden. Jacobs maakt een stormachtige ontwikkeling door, heeft een aflopend contract en lijkt dan ook op weg naar de subtop.

SC Cambuur hoopt deze transferperiode zelf nog op aanvallende versterking.