RKC Waalwijk wil opnieuw speler uit Tweede Divisie aantrekken

Van Tweede Divisie naar RKC Waalwijk

De Tweede Divisie wordt steeds meer een kraamkamer voor het profvoetbal. Steeds vaker weten profclubs hun weg naar het derde niveau van Nederland te vinden. RKC Waalwijk zou de twintigjarige Quinten van Beekveld van Kozakken Boys nadrukkelijk in de gaten houden en zaken willen doen.

Van Beekveld is een zeer talentvolle aanvaller die pas enkele maanden actief is bij Kozakken Boys. De aanvaller stapte deze zomer namelijk over van OJC Rosmalen naar de ploeg uit Werkendam. En dat was ook voor Van Beekveld een enorme promotie. Waar Kozakken Boys vanuit de Derde Divisie promoveerde naar de Tweede Divisie, degradeerde OJC Rosmalen juist naar de Vierde Divisie.

De 1.96 meter lange aanvaller is door een blessure nog geen vaste waarde bij Kozakken Boys. De voormalig jeugdspeler van NEC en Vitesse scoorde al wel twee keer in de Tweede Divisie. Eerder zette Van Beekveld in zijn jongere jaren nog noodgedwongen zijn loopbaan tijdelijk stop.  Aangezien hij hard groeide, kreeg hij te maken met Osgood-Schlatter. Ondanks problemen aan zijn knie gaf Van Beekveld nooit op.

Voorsorteren op volgend seizoen

RKC Waalwijk zou volgens het Brabants Dagblad overwegen om Van Beekveld in de winterstop al los te weken bij Kozakken Boys. Dat is niet gek. RKC Waalwijk beschikt dit seizoen over Jesper Uneken, Michiel Kramer en Tim van der Leij. Uneken keert normaal gesproken terug naar PSV terwijl Kramer mogelijk een punt zet achter zijn loopbaan. Van Beekveld zou dan het komende half jaar kunnen wennen.

RKC Waalwijk shopte afgelopen zomer al in Tweede Divisie

Het is niet voor het eerst dat RKC Waalwijk scout in de Tweede Divisie. Deze zomer maakte Jordi Altena al de overstap van De Treffers uit Groesbeek naar Waalwijk. De 21-jarige middenvelder groeide direct uit tot een vaste waarde. Alleen bij het openingsduel van het seizoen kwam hij als invaller binnen de lijnen. Daarna speelde Altena steevast de volledige negentig minuten. De voormalig jeugdspeler van Vitesse staat nu 14 competitieduels op 2 goals en 5 assists in de Keuken Kampioen Divisie. Het is dan ook niet gek dat RKC Waalwijk inmiddels al werk heeft gemaakt voor een nieuw contract met Altena.

Telstar staat al langer bekend om het aantrekken van spelers uit het amateurvoetbal. Tegelijkertijd hebben ook FC Den Bosch, MVV en FC Dordrecht goede ervaringen. Deveron Fonville stapte pas in de zomer over van IJsselmeervogels naar FC Dordrecht, maar stapte enkele maanden later al over naar NEC en is nu ook international van Curacao.