Talent Ilias Boumassaoudi drukt stempel op Brabantse derby

FC Den Bosch
Foto: Marco Oomen Fotografie

Ilias Boumassaoudi wordt al enige tijd genoemd als één van de grootste talenten van de Keuken Kampioen Divisie. De twintigjarige aanvaller maakte in de derby tussen FC Den Bosch en TOP Oss vandaag grote indruk. Boumassaoudi scoorde maar liefst drie keer en had ook een groot aandeel bij een vierde treffer.

FC Den Bosch won tegen rivaal TOP Oss met maar liefst 5-2. Al na dertig minuten waren er in De Vliert maar liefst vijf goals gescoord. Op dat moment had FC Den Bosch er vier gescoord, waaronder dus twee door linksbuiten Ilias Boumassaoudi. Hierbij speelde Boumassaoudi ook een grote rol bij de eigen goal van TOP Oss speler Leonel Miguel. De vijfde Bossche goal kwam op naam van Thijs van Leeuwen. Aan de kant van TOP Oss scoorden Mart Remans en Tijmen Wildeboer.

Het is voor FC Den Bosch te hopen dat het Boumassaoudi binnen boord kan houden. De rechtsbenige linksbuiten heeft bij FC Den Bosch een contract tot het einde van het seizoen. Er is voor FC Den Bosch veel aan gelegen om het contract te verdienen. Anders driegt een transfervrij vertrek. Eerder deze maand zag FC Den Bosch al de 18-jarige verdediger Keyane El Ouansaidi naar (de jeugdopleiding van) Feyenoord vertrekken.

Opleiding bij PSV, NAC Breda én FC Den Bosch

De in Eindhoven geboren Boumassaoudi genoot zijn opleiding bij PSV (4 jaar), NAC Breda (2) en de afgelopen zes jaar bij FC Den Bosch. Daarnaast is hij jeugdinternational van Marokko. Als linkshalf haalde hij met Marokko de finale van de Afrika Cup voor spelers onder 20 jaar. Dat zorgde er wel voor dat Boumassaoudi niet inzetbaar was in de slotfase van het afgelopen Keuken Kampioen Divisie seizoen, inclusief de playoff wedstrijden tegen Willem II. Tegen Telstar maakte hij als invaller zijn opwachting.

Samenvatting FC Den Bosch – TOP Oss (5-2)