Verrassing: Vitesse keert terug in Keuken Kampioen Divisie

Vitesse

Het klinkt als een verhaal uit Spanje, Italië of misschien zelfs België: een club in nood die op het nippertje wordt gered. En daar bleef het niet bij: er was een onverwachte wending in de rechtszaal en niet eens meer een elftal. Maar dit verhaal komt niet uit het buitenland. Dit verhaal komt uit Arnhem. De rechtbank in Arnhem heeft namelijk geoordeeld dat Vitesse tóch mag deelnemen aan de Keuken Kampioen Divisie in 2025-2026.

Van schijn van kans naar terugkeer in de Keuken Kampioen Divisie

Tot vanochtend werd je voor gek verklaard in Arnhem en omstreken. En ook juristen waren er stellig van overtuigd dat Vitesse in de rechtbank geen schijn van kans had. Toch leeft Vitesse nog steeds. En ondanks het feit dat de competitie al vier speelrondes onderweg is, gaat Vitesse deelnemen. Vitesse vocht voor de laatste strohalm via een zogenaamd turbo spoedappel en plukt daar nu de vruchten van.

Michel Schaay, Voorzitter van de Sterkhouders, reageert op de site van Vitesse: “Deze uitspraak geeft ons lucht en perspectief. We zijn ontzettend blij dat het Hof de ernst van de situatie erkent en dat en de besluiten heeft geschorst. We blijven ons maximaal inzetten voor de toekomst van Vitesse. Nu eerst met de KNVB in gesprek om te zorgen dat de juiste beslissingen genomen worden door Vitesse en haar stakeholders.”

Vitesse loopt vier duels achter

De Keuken Kampioen Divisie is inmiddels al vier duels onderweg. Dat zal dus kopzorgen betekenen voor de competitieplanner van de KNVB die nu moet kijken hoe de duels van Vitesse tegen Almere City FC, ADO Den Haag (beide uit) en de thuiswedstrijden tegen FC Den Bosch en De Graafschap gepland kunnen worden. Hierbij is het ook nog de vraag of Vitesse in oktober de huur van de Gelredome kan ophoesten. Anders lonkt mogelijk alsnog een faillissement.

Kan de KNVB nog in beroep?

De KNVB kan in cassatie gaan tegen het arrest van de rechtbank in Arnhem. In tegenstelling tot Vitesse nu kan dat niet met spoed. Tot een uitspraak in de cassatie zal dit arrest blijven staan.

Vitesse heeft nog maar acht contractspelers

De club uit Arnhem begint aan een ongekende inhaalrace, tegen de klok én tegen de verwachtingen in. De selectie is zwaar uitgedund na de sportieve en bestuurlijke chaos van de afgelopen maanden. Slechts negen contractspelers staan op dit moment onder contract. Er is dus niet alleen werk aan de winkel, er is ook haast om een representatief elftal op de been te brengen. De Gelderlander stelt dat de selectie van Vitesse momenteel bestaat uit Marcus Steffen, Valon Zumberi, Youssef Ouallil, Adam Tahaui, Alexander Büttner, Jordy de Beer, Michel Driezen, en Mathijs Marschalk. Daarnaast waren de proefspelers Lucien Littbarski en Connor van den Berg op de training aanwezig.

Toch klinkt er hoop in GelreDome. De nieuwe investeerders, verenigd onder de naam Sterkhouders en met Michel Schaay als kopstuk, hebben de taak op zich genomen om Vitesse weer op de been te brengen. Het doel: snel bouwen aan een volwaardige selectie, in kwantiteit én kwaliteit.

Wat lange tijd onmogelijk leek is nu dus realiteit. Een luxe zelfs. Niet voor niets rolden de tranen van geluk veelvuldig in Arnhem en omstreken. Vitesse staat dan ook aande vooravond van een uniek hoofdstuk in haar clubgeschiedenis.

Welke spelers zijn er nog transfervij?

Het Algemeen Dagblad heeft Vitesse direct een handje geholpen door bekende transfervrije spelers uit Nederland op een rijtje te zetten. Immers, de transfermarkt is gesloten en clubs kunnen zich nu enkel nog versterken met spelers zonder club. Het AD heeft achter de namen van de spelers ook hun leeftijd en de club waar ze voor het laatst onder contract stonden opgenomen. Onder hen een groot aantal bekende namen, waaronder ook een aantal die in het verleden nog zelf actief waren bij Vitesse.

PositieNaamLeeftijdLaatste club
KeeperJeroen Houwen29RKC Waalwijk
KeeperTim Krul37Luton Town
KeeperDelano van Crooij34VVV-Venlo
VerdedigerRick Karsdorp30PSV
VerdedigerJaïro Riedewald28Royal Antwerp
VerdedigerRedouan El Yaakoubi29RKC Waalwijk
VerdedigerHamdi Akujobi25Almere City
VerdedigerTimothy Fosu-Mensah27Bayer Leverkusen
VerdedigerJurgen Mattheij32Excelsior
VerdedigerEmmanuel van de Blaak20Jong PSV
VerdedigerKeziah Veendorp28Roda JC
VerdedigerErik Pieters37Derby County
VerdedigerChiel Olde Keizer22FC Dordrecht
VerdedigerGiovanni Büttner26Vitesse
MiddenvelderAdam Maher32Damac FC
MiddenvelderMounir El Allouchi30Al-Zulfi
MiddenvelderMarco van Ginkel32Boavista
MiddenvelderAchraf El Bouchataoui25FC Eindhoven
MiddenvelderYoussef El Jebli32De Graafschap
MiddenvelderLeroy Fer35Al-Nasr
MiddenvelderMaikel Kieftenbeld35Cambuur
MiddenvelderYuya Ikeshita23FC Den Bosch
AanvallerAnwar El Ghazi30Cardiff City
AanvallerJayden Braaf23Hellas Verona
AanvallerQueensy Menig30Sivasspor
AanvallerOla John33Al-Arabi
AanvallerPatrick Joosten29Willem II
AanvallerElvis Manu32FC Volendam
AanvallerLuciano Narsingh34Nea Salamis
AanvallerBrahim Darri30VVV-Venlo
AanvallerFodé Fofana22Jong PSV
AanvallerJoël Zwarts26VFL Osnabrück
AanvallerMartijn Berden28VVV-Venlo