Voorbereiding 2026-2027: Spelers massaal op proef bij clubs

Team VVCS

De voorbereiding op het seizoen 2026-2027 is bij veel clubs al begonnen. En dat betekent ook dat clubs weer de nodige transfervrije spelers op proef krijgen. En dat ook langzaam Team VVCS gaat opstarten. Een rondje langs de velden.

Telstar heeft bij eerste training vijf spelers op proef

Bij Telstar waren maar liefst 5 spelers op proef bij de eerste training onder leiding van Henk Brugge. Volgens NH Nieuws gaat het om Jean-Kévin Augustin, Fabiano Rust, Fofin Turay, Prince Aning en Gabi Caschilli. Alle vijf de spelers zijn momenteel clubloos en kunnen transfervrij de overstap naar Telstar maken.

Ooit legde RB Leipzig eens 16 miljoen euro neer voor Kévin Augustin. In 2020 betaalde Leeds United ook nog eens 20 miljoen euro aan RB Leipzig. Tot een echte doorbraak kwam het voor de speler van Jong Frankrijk nooit. Het afgelopen seizoen was de inmiddels 29-jarige Augustin actief voor het Poolse Motor Lubin.

De andere vier spelers hebben de Nederlandse nationaliteit. Fabiano Rust (Jong Feyenoord) en Prince Aning (Borussia Dortmund II) waren de afgelopen seizoenen actief bij de beloften. Turay speelde het afgelopen jaar in de Keuken Kampioen Divisie bij TOP Oss dat hem huurde van FC Groningen. Caschilli speelde in het seizoen 2024-2025 nog 30 duels voor SC Cambuur. Het afgelopen seizoen kwam hij door een zware blessure niet in actie.

FC Volendam test ervaren duo

FC Volendam heeft twee dertigers verwelkomd op de training. Het gaat om Erik Schouten (34) die terug in Nederland is na een Spaans avontuur bij Terrassa en Stefano Denswil (33). Denswil kwam in zijn rijke loopbaan uit voor Ajax, Club Brugge, Bologna, Trabzonspor en Kayserispor. Bij laatsgenoemde club kwam hij het afgelopen seizoen tot 31 duels. Ook kwam hij 15 keer uit voor het nationale team van Suriname.

Drietal op proef bij Helmond Sport

Helmond Sport heeft momenteel drie spelers op proef. Vanuit partnerclub KV Mechelen heeft Helmond Sport namelijk Xander van der Velde (20) op proef. Dylan Ruward (21) was het afgelopen seizoen actief bij de beloften van PEC Zwolle. Dean Huiberts heeft meer ervaring. Het afgelopen seizoen was de 26-jarige Huiberts actief bij het Italiaanse Pro Vercelli FC. Bij Serie C club, van dezelfde eigenaar als FC Den Bosch, kwam hij tot 23 duels.

Dit artikel wordt regelmatig geupdate.